13 marca 2025 r. obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Jest to coroczne święto ustanowione przez UNESCO w1999 roku.
Tego dnia uczniowie klas IV-VIII wzięli udział w międzyklasowym turnieju polonistycznym, podczas którego musieli zmierzyć się z wieloma zadaniami sprawdzającymi wiedzę z zakresu literatury, ortografii i gramatyki. Jego zwycięzcami zostali uczniowie klasy VIII.
Przeprowadzono także konkurs o tytuł Szkolnego Mistrza Poprawnej Polszczyzny, którego laureatem został Cyprian Dąbrowski. Do niego trafiła zasłużona statuetka Mistrza.
Po aktywnie spędzonym poranku wszyscy pojechaliśmy do Miejskiego Ośrodka Kultury w Piotrkowie Trybunalskim i obejrzeliśmy spektakl teatralny pt. "Opowieść wigilijna". Wszyscy bawiliśmy się wybornie!
Marta Goszczyńska