WITAMY NA STRONIE NASZEJ SZKOŁY :) ::15,16,17.04.2019 - EGZAMINY ÓSMOKLASISTY - DNI WOLNE OD ZAJĘĆ DYDAKTYCZNO-WYCHOWAWCZYCH

Archiwum - Aktualności

16 czerwca 2018 19:40

Zielona szkoła: 11.06. - 15.06.2018r.

W dniach 11.06-15.06 2018 roku uczniowie klas IV-VII i gimnazjum wraz z opiekunami: p. Renatą Kłys, p. Kingą Sporysiak, p. Martą Goszczyńską oraz p. Bartoszem Mastalerzem przebywali  na zielonej szkole w Jeleniowie.

W drodze do miejsca zakwaterowania uczniowie zwiedzili Rynek we Wrocławiu, który jest jednym z największych rynków staromiejskich w Europie. Odwiedzili również Zoo i Afrykarium, które jest unikatowym na skalę światową kompleksem przedstawiającym różne ekosystemy związane ze środowiskiem wodnym Czarnego Kontynentu. W 19 akwariach i basenach o pojemności niemal 15 000 000 litrów wody prezentowane są zwierzęta zamieszkujące plaże i rafę koralową Morza Czerwonego, rzekę Nil, krainę Wielkich Rowów Afrykańskich, głębię Kanału Mozambickiego, plaże Wybrzeża Szkieletów (Namibia) i Dżunglę dorzecza Kongo. Po południu uczniowie odwiedzili także Park Trampolin – Jump World, który zagwarantował wszystkim niezwykłe doznania i rozrywkę na najwyższym (również w tym dosłownym znaczeniu) poziomieJ.

Kolejnego dnia uczestnicy wycieczki zwiedzali Błędne Skały, czyli zespół bloków skalnych na wysokości 853 m n.p.m., tworzący malowniczy labirynt w Górach Stołowych. Następnie  odwiedzili Kaplicę Czaszek w Kudowie-Zdroju - wielki wspólny grobowiec ofiar wojen śląskich z lat 1740-1742 i 1744-1745 oraz chorób zakaźnych z XVIII wieku, którego ściany i sufit wyłożone są 3 tysiącami czaszek i kości ludzkich. Byli także w Aquaparku, w którym mogli wyszaleć się do woli.

 Trzeciego dnia uczniowie odwiedzili Skalne Miasto – Adrspach w Czechach, czyli zespół skalnych form ukształtowania powierzchni Ziemi. Mieli okazję napawać się widokiem niezwykłych ostańców wznoszących się ku niebu. Tam również, w towarzystwie rodowitego Czecha, który opowiedział im historię tego niesamowitego miejsca, odbyli rejs po jeziorze. Dzień zakończył się muzycznie - dyskoteką połączoną z karaoke, podczas której wszyscy świetnie się bawili.

Następnego dnia uczestnicy wycieczki po raz kolejny przekroczyli granicę i pojechali do Pragi – stolicy i największego miasta w Czechach. Tam spacerowali i oglądali jej największe atrakcje. Zwiedzili Archikatedrę Świętych Wita, Wacława i Wojciecha – siedzibę arcybiskupów praskich i prymasa czeskiego. Mieli także okazję podziwiać Wełtawę oraz piękne widoki z Mostu Karola, który jest jedną z najsłynniejszych i najczęściej odwiedzanych atrakcji miasta.

  Ostatniego dnia wycieczki uczniowie pokonali Park Linowy Skalisko w Złotym Stoku.  Wszyscy wykazali się niesamowitą odwagą i determinacją w pokonywaniu przeszkód, jakie napotykali na swojej drodze. Po tak dużym wysiłku fizycznym uczestnicy zjedli pizzę i ruszyli w drogę powrotną do domu. Cały czas towarzyszył im dobry humor.

Wycieczka była bardzo udana, spędzona we wspaniałym towarzystwie. Zostały po niej pamiątki i mnóstwo wrażeń. Czekamy na następną tak ciekawą i ekscytującą wyprawę!

                

Przeczytano: 1728 razy. Wydrukuj|Do góry

ZIELONA SZKOŁA 11.06. - 15.06.2018r.