WITAMY NA STRONIE NASZEJ SZKOŁY :) ::15,16,17.04.2019 - EGZAMINY ÓSMOKLASISTY - DNI WOLNE OD ZAJĘĆ DYDAKTYCZNO-WYCHOWAWCZYCH

Archiwum - Aktualności

28 maja 2018 21:32

FESTYN RODZINNY 2018

W dniu 25 maja 2018 r. po raz kolejny został zorganizowany w naszej szkole Festyn Rodzinny. Tym razem uczestnicy mogli przenieść się w czasie i znaleźć się na dworze królewskim u Królowej Jadwigi i jej męża – króla Władysława Jagiełły.

Festyn, corocznie organizowany w naszej szkole, to wspaniała impreza środowiskowa integrująca dzieci, rodziców i nauczycieli. Jego celem było: zainteresowanie uczniów historią, aktywacja i integracja środowiska lokalnego – stworzenie możliwości uczestnictwa w różnego rodzaju formach aktywności ruchowej, stwarzanie sytuacji sprzyjających przeżywaniu pozytywnych emocji, włączenie w uczestnictwo możliwie jak największej ilości dzieci poprzez różnorodność proponowanych konkursów i konkurencji, pokazanie możliwości uczestniczenia w edukacji poprzez sport i zabawę.

Imprezę rozpoczął barwny pochód w wykonaniu przedszkolaków, na którego czele stanęła Pani Dyrektor Marzena Kozłowska. Przy średniowiecznej muzyce, jak i samodzielnie przygrywanych dźwiękach, zaprosili wszystkich do wspólnej zabawy. Następnie uczniowie z klas I-III odtańczyli piękny taniec dworski, w którego przygotowaniu pomogła im p. Kinga Sporysiak. Swoim talentem podzielili się również starsi uczniowie, którzy zaprezentowali Kender, czyli średniowieczny taniec integracyjny. Wszystkie występy spotkały się z dużym aplauzem publiczności.

Podczas festynu odbyła się także „żywa lekcja historii” przeprowadzona przez ARKONĘ – Agencję Widowisk Historycznych z Torunia. Pokaz obejmował epokę średniowiecza – od czasów Mieszka do Bolesława Krzywoustego. Podczas niej mogliśmy bliżej przyjrzeć się obyczajom i kulturze epoki, dokonać przeglądu ekwipunku i uzbrojenia. Mieliśmy możliwość strzelania z łuku oraz osobistego zapoznania się z rekwizytami i strojami rycerskimi, z czego oczywiście chętnie skorzystaliśmy – i ci młodsi, i ci starsi! Poza tym odbyło się wiele konkurencji sportowych, sprawnościowych i konkursów plastycznych, podczas których rywalizacja była bardzo zacięta, ale przebiegała w przyjaznej atmosferze. Było dużo śmiechu i zabawy!

Atrakcją tego dnia był również konkurs na królową i króla festynu. Wszyscy uczniowie, którzy posiadali stosowne przebranie, mogli zasiąść na tronie i choć przez chwilę poczuć się jak królowa i król. Chętnych do objęcia władzy było dużo, ale wszyscy wiemy, że królowa może być tylko jedna Tą została Natalia Jabłońska z klasy IV, a w zaszczytną rolę jej męża wcielił się Dominik Sobczak z klasy V – to oni zwyciężyli w konkursie. Innymi atrakcjami były również: fotościanka „Jestem damą dworu, jestem rycerzem…”, przy której każdy mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie, kula radości, a także dyby, do których wszyscy chętni mogli się przymierzyć. Nad bezpieczeństwem czuwała, jak zawsze nieoceniona straż pożarna z OSP Wodzinek.

Jak na prawdziwy dwór przystało, wszyscy goście mogli zdegustować potraw ze suto zastawionego stołu, na którym znalazło się jadło z epoki. Nie zabrakło własnoręcznie pieczonego chleba, ciast, smalcu, domowej szynki i innych pyszności!

Wielkim wsparciem dla organizacji Festynu Rodzinnego byli przyjaciele i sponsorzy, dzięki którym pozyskano fundusze i upominki dla wszystkich biorących udział w konkursach.

 • RADA RODZICÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ I GIMNAZJUM W WODZINIE PRYWATNYM
 • TP-LINK
 • PRZEDSIĘBIORSTWO JASTA
 • STOWARZYSZENIE JEŹDZIECKIE NAPOLEOŃSKA ZAGRODA
 • PRODUCENT ODZIEŻY DZIECIĘCEJ KIZ
 • EMERSON  POLSKA
 • CENTRUM ZABAW DLA DZIECI EDAN
 • RESTAURACJA SAKKARA
 • KINO HELIOS, FOCUS MALL PIOTRKÓW TRYB.
 • NETUNO SP.Z O.O. HURTOWNIA DANWOY
 • SKLEP SPORTOWY SPORT SHOP
 • ROZLEWNIA WODY ŹRÓDLANEJ "ŚWIĘCICKI ZDRÓJ"

.

 

Serdecznie im za to dziękujemy!!!

Przeczytano: 1576 razy. Wydrukuj|Do góry

FESTYN RODZINNY 2018