WITAMY NA STRONIE NASZEJ SZKOŁY :) ::Pedagog szkolny oferuje swoją pomoc uczniom i Rodzicom- więcej informacji w zakładce "ZDALNA POMOC PSYCHOLOGICZNO - PEDAGOGICZNA"::Informacje dla uczniów i Rodziców dotyczące zagrożenia koronawirusem w zakładce KOMUNIKATY.

Aktualności

07 marca 2020 21:24 | Aktualności

"Uzależnieniom mówimy STOP"

Dnia 6 marca 2020 obchodziliśmy w naszej szkole dzień pt. "Uzależnieniom mówimy STOP". Dzień ten stał się okazją do tego, aby podjąć działania związane z obchodami Dnia Bezpiecznego Internetu. Inicjatywa organizacji DBI w naszej szkole została zgłoszona na stronie Polskiego Centrum Programu Safer Internet, które podejmuje liczne działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa młodym internautom online.

Uczniowie klas 6 , 7 i 8 pod okiem nauczycieli M.Tomaszewskiej, M.Gosławskiej, E.Błaszczyk, I.Rytych oraz M.Krzysztofik przygotowali apel profilaktyczny na temat uzależnień, skutków ich zażywania dla naszego zdrowia oraz spososów radzenia sobie z nimi w życiu codziennym. Uczniowie klasy 7 Dominik Sobczak oraz Hubert Świech nagrali krótki filmik o uzależnieniu od komputera, który wzbudził zaciekawienie wszystkich uczestników apelu. Uczennica Maria Kłys wykonała i przedstawiła uczniom prezentację na temat uzależnienia od doplaczy, narkotyków, leków, alkoholu i papierosów.

Uczniowie wszystkich klas wraz z wychowawcami zaangażowali się w przygotowanie antyreklam, piosenek, wierszy, rymowanek, gazetek ściennych, haseł promujących właściwe zachowania w sieci, rozwiązanie zadań za pomocą kodów QR oraz wykreślanek. Praca uczniów została nagrodzona przez organizatorów dyplomami oraz szóstkami i piątkami z informatyki. Wyłoniono zwycięzców, którym została klasa 6 (I miejsce), klasa 5 i 7 (II miejsce), klasa 8 (III miejsce) oraz klasa 4 (IV miejsce).

Największą  wartością  każdego  człowieka jest życie i zdrowie. Nie wszyscy jednak o tym pamiętają i nie szanują  tego, co  bardzo szybko i bardzo  łatwo  mogą  stracić. Młodzi  ludzie ulegając  modzie czy namowom rówieśników, coraz częściej sięgają  po  bardzo grożne dla zdrowia  używki: alkohol, nikotynę, narkotyki i dopalacze. Apel miał na celu uświadomić i przestrzec naszych uczniów, aby nigdy nie poddawali się presji nieodpowiedzialnych i nierozsądnych zwolenników tych niebezpiecznych środków  uzależniających. Poza tym apel miał również na celu pokazać jak odpowiedzialnie i bezpiecznie korzystać z nowoczesnych technologii.

Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za pomoc w realizacji tego dnia.

Przeczytano: 91 razy. Wydrukuj|Do góry

Uzależnieniom mówimy STOP