WITAMY NA STRONIE NASZEJ SZKOŁY :) ::W zakładce KOMUNIKATY informacja dotycząca postępowania w związku z zagrożeniem koronawirusem oraz informacje z Gminy Tuszyn w sprawie segregacji odpadów.::27 lutego zapraszamy na Dzień Otwarty w przedszkolu (więcej informacji w Aktualnościach)::W zakładce REKRUTACJA informacje nt składania "Wniosku o przyjęcie dziecka do oddziału przedszkolnego" w formie elektronicznej.

Aktualności

18 grudnia 2019 19:05 | Aktualności

Akcja: Szlachetna paczka

"Dobro - podaj dalej" - pod takim hasłem uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Wodzinie Prywatnym  przeprowadzili  tydzień wolontariatu, w którym kolejny już raz  włączyli się do ogólnopolskiej akcji społecznej „Szlachetna Paczka”. Tym razem przygotowali paczkę dla pani, która samotnie wychowuje 10 – miesięczną córeczkę, oczekującą  na bardzo kosztowną operację rączki  a następnie długą rehabilitację. W ramach akcji udało się zorganizować wszystkie potrzebne tej  rodzinie rzeczy, a w szczególności  mleka, artykuły pielęgnacyjne, ubranka i pieluszki dla dziecka. Łącznie przygotowano 10 paczek darów, 5 bonów pieniężnych oraz huśtawkę.  Oprócz tego młodzi wolontariusze zorganizowali w szkole wiele akcji charytatywnych do których należały:

  • Akcja „Pobaw się ze mną „ – przeprowadzona w oddziale przedszkolnym,
  • Akcja „Pomóż mi proszę” – polegająca na pomocy w nauce dzieciom z klas I-III,
  • Akcja „Marzycielska Poczta” – polegająca na pisaniu i wysyłaniu listów drogą tradycyjną do dzieci ciężko chorych.
  • Akcja „Podziel się kanapką z kolegą/koleżanką, którą przygotowały dzieci z klasy III ze swoją wychowawczynią,

Odbyły się również zajęcia o tematyce wolontariatu w klasach I-III pt. Co to jest wolontariat?, Kto to jest wolontariusz? i dlaczego warto pomagać?. W szkole zostały też przeprowadzone zbiórki darów do Domu Małego Dziecka  oraz karmy do schroniska. W sumie zebrano 204 kilogramy karmy i mnóstwo środków spożywczych i higienicznych oraz artykułów szkolnych dla dzieci z Domu Małego Dziecka. Uczeń z klasy I ze swoim tatą wykonał  również budę dla psa, która została dostarczona do Schroniska w Piotrkowie Trybunalskim. Dla rodzin będących w trudnej sytuacji materialnej  przygotowano 3 paczki świąteczne – bożonarodzeniowe w ramach akcji „I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem”.

Przekazanie Szlachetnej Paczki do magazynu, który w tym roku mieścił się w budynku gimnazjum w Szydłowie  odbyło się w dniu 08 grudnia 2019 roku.

Przekazanie zaś darów do Domu Małego Dziecka oraz karmy do Schroniska dla Bezdomnych zwierząt w Piotrkowie Trybunalskim odbyło się w dniu 12 grudnia.

Na zakończenie tygodnia wolontariatu i podsumowanie wszystkich  akcji charytatywnych uczniowie z klasy VI i VII zaprezentowali społeczności szkolnej przedstawienie pt. „Niechciany – bo niekochany”.

Wszystkie akcje charytatywne organizowane  w szkole  cieszą się wielkim zaangażowaniem i akceptacją  wśród uczniów, rodziców i nauczycieli.

 

 

Przeczytano: 53 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: