WITAMY NA STRONIE NASZEJ SZKOŁY :) ::REKRUTACJA DO KLASY 1 - informacje w zakładce REKRUTACJA::Pedagog szkolny oferuje swoją pomoc uczniom i Rodzicom- więcej informacji w zakładce "ZDALNA POMOC PSYCHOLOGICZNO - PEDAGOGICZNA"::Nowe informacje dla uczniów i Rodziców dotyczące zagrożenia koronawirusem w zakładce KOMUNIKATY

Aktualności

29 listopada 2019 14:35 | Aktualności

"Sięgajmy po książki" - akcja promująca czytelnictwo

28 listopada 2019 r. już po raz piąty odbyła się w naszej szkole akcja promująca czytelnictwo pod hasłem „Sięgajmy po książki”. W związku z przypadającą w tym roku 80. rocznicą wybuchu II wojny światowej uczniowie sięgnęli po najpiękniejsze utwory opisujące losy Polski i Polaków w tymże okresie.

Akcję swym honorowym patronatem objęli: Burmistrz Miasta Tuszyna – mgr inż. Witold Małecki oraz Biblioteka Pedagogiczna w Piotrkowie Trybunalskim.

       

W jej programie odbył się międzyszkolny konkurs „II wojna światowa w literaturze polskiej”, w którym wzięli udział reprezentanci wszystkich szkół z terenu gminy Tuszyn – SP nr 1    i nr 2 w Tuszynie, SP w Górkach Dużych i  oczywiście naszej – SP w Wodzinie Prywatnym. Uczestnicy wystąpili w pięknych strojach, przy akompaniamencie muzyki, co pozwoliło przenieść się na chwilę w klimat tych trudnych lat. Naszą szkołę reprezentowali: Emilia Osmulska (kl.IV), Aleksandra Goszczyńska (kl. V), Adam Olczyk (kl. VI), Julia Plocek (kl. VII), Magdalena Piotrowska (kl. VII) oraz Krzysztof Miliński (kl. VIII).

Miło nam poinformować, że wśród laureatów konkursu znaleźli się nasi uczniowie:

Julia Plocek – I miejsce w kategorii klas VII-VIII

Adam Olczyk – III miejsce w kategorii klas IV-VI

Emilia Osmulska – wyróżnienie w kategorii klas IV-VI

Krzysztof Miliński – wyróżnienie w kategorii klas VII-VIII

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za tak piękne przygotowanie się do konkursu i reprezentowanie swoich szkół.

W programie akcji, oprócz konkursu, odbyły się również warsztaty prowadzone przez pedagogów Biblioteki Pedagogicznej w Piotrkowie Trybunalskim: „Historia książki” oraz zajęcia zawodoznawcze prowadzone przez nauczycieli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 im. Królowej Jadwigi w Piotrkowie Trybunalskim.

 

Sięgajcie po książki!!!

 

Kto czyta książki, żyje podwójnie… (Umberto Eco)

Przeczytano: 194 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: