WITAMY NA STRONIE NASZEJ SZKOŁY :) ::Życzymy wszystkim wspaniałych WAKACJI!!! Do zobaczenia za dwa miesiące.

Aktualności

19 czerwca 2019 16:17 | Aktualności

Pożegnanie absolwentów

Piękny i wzruszający przebieg miała uroczystość pożegnania absolwentów w Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Wodzinie Prywatnym. Edukację zakończyło 9 uczniów klasy VIII szkoły podstawowej oraz 9 z klasy III gimnazjum. To więc historyczne zakończenie roku szkolnego - po raz pierwszy po latach przerwy mury szkolne opuszczają uczniowie klasy VIII i po raz ostatni szkoła żegnała gimnazjalistów. 

Przepięknym polonezem rozpoczęli uroczystość absolwenci. Ten taniec jeszcze bardziej podkreślił historyczne wręcz okoliczności tegorocznego pożegnania absolwentów.

Na wstępie Marzena Kozłowska, dyrektor szkoły podstawowej oraz Kinga Sporysiak - dyrektor gimnazjum, podziękowały za zaangażowanie i wszelką pomoc rodzicom i nauczycielom. Potem zwracając się do absolwentów, powiedziały:
-Jesteście wyjątkowym rocznikiem. Klasy ósme, bo są pierwszymi absolwentami ośmioklasowej szkoły podstawowej, zaś klasy trzecie, ostatnim rocznikiem, który kończy gimnazjum. Dla was jest to dziś ostatni dzień w murach naszej szkoły. To tutaj przygotowywaliście się do roli dorosłych, ale od was zależy w jaki sposób wykorzystacie te doświadczenia i wiedzę. Otrzymaliście przywilej budowania własnego systemu wartości. Życzymy wam, aby podejmowane nowe wyzwania utwierdzały was w przekonaniu, że warto w życiu kierować się takimi wartościami jak prawda, dobro, przyjaźń.

Kulminacyjnym punktem uroczystości było złożenie przez absolwentów uroczystego ślubowania na sztandar szkoły oraz przekazanie go młodszym kolegom.

Na zakończenie mogliśmy obejrzeć wspaniały program artystyczny przygotowany przez uczniów klasy VIII oraz gimnazjalistów, w którym z humorem, ale i z nutą nostalgii przypomnieli niektóre spośród wielu zdarzeń ze szkolnego życia.

Przeczytano: 103 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia:

Filmy: