WITAMY NA STRONIE NASZEJ SZKOŁY :) ::Życzymy wszystkim wspaniałych WAKACJI!!! Do zobaczenia za dwa miesiące.

Aktualności

27 grudnia 2018 11:34 | Aktualności

"Łódzkie pełne kultury" - projekt edukacyjny

Uczniowie oraz nauczyciele Szkoły Podstawowej w Wodzinie Prywatnym uczestniczyli w projekcie edukacyjnym „Łódzkie pełne kultury - II edycja”.

Projekt ten realizowany był w ramach programu KULTURA DOSTĘPNA, a dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. To kontynuacja realizowanego przez Łódzki Dom Kultury w 2017 roku projektu edukacyjnego upowszechniającego kulturę w regionie. Partnerem projektu na terenie Gminy Tuszyn był Miejski Ośrodek Kultury w Tuszynie. Przedsięwzięcie miało na celu umożliwienie osobom z oddalonych od stolicy województwa rejonów dostępu do oferty instytucji kultury mieszczących się w Łodzi, a poprzez to kształtowanie świadomych odbiorców kultury oraz przekazanie praktycznych narzędzi do realizacji edukacji kulturalnej.

Biorący udział w projekcie uczniowie, nauczyciele zapoznali się z bogatą ofertą Teatru Wielkiego w Łodzi oraz Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, uczestniczyli w interesujących zajęciach i warsztatach, a także w uroczystym Finale Projektu Łódzkie Pełne Kultury uświetnionym spektaklem "Dziadek do orzechów" stworzonym przez artystów Teatru Wielkiego w Łodzi.

Przeczytano: 319 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: