WITAMY NA STRONIE NASZEJ SZKOŁY :) ::Życzymy wszystkim wspaniałych WAKACJI!!! Do zobaczenia za dwa miesiące.

Aktualności

20 grudnia 2018 18:59 | Aktualności

Razem na święta
„RAZEM NA ŚWIĘTA” 

  OGÓLNOPOLSKA AKCJA 

OGŁOSZONA PRZEZ  MINISTERSTWO EDUKACJI NARODOWEJ 

DOTYCZĄCA DZIAŁAŃ NA RZECZ SPOŁECZNOŚCI  LOKALNYCH 

  W  ramach ogólnopolskiej akcji „Razem na święta”, do której przystąpiła nasza szkoła,  wolontariusze  zorganizowali  w szkole Tydzień Wolontariatu w dniach 03-08  grudnia  i przeprowadzili  szereg akcji charytatywnych dla społeczności szkolnej i lokalnej.

 W dniu 11 grudnia 2018 roku odbyło się podsumowanie Tygodnia Wolontariatu  oraz wszystkich działań podejmowanych na rzecz społeczności lokalnej organizowanych w szkole.

W ramach działań wolontaryjnych zorganizowano i przeprowadzono wśród uczniów konkurs plastyczny pt. „Wolontariat – pomagamy, bo lubimy.” Laureatami konkursu zostali:

 • Natalia Jabłońska – klasa V
 • Julia Plocek – klasa VI
 • Emilia Osmulska – klasa III
 • Damian Grochala – klasa II
 • Bartłomiej Bąbel – klasa II
 • Adam Osmulski  - oddział przedszkolny 0A
 • Wiktoria Stasiak – oddział przedszkolny 0B

Przeprowadzono również konkurs poezji na najpiękniejszy wiersz pt. „Pomaganie jest piękne”. Nagrody w tym konkursie otrzymały uczennice klasy VI: Julia Plocek i Anita Cieplucha.

W ramach Tygodnia Wolontariatu odbyło się w szkole wiele akcji mających na celu niesienie pomocy  potrzebującym. Do takich akcji należały:

 1. Akcja „Pomóż mi proszę”, akcja polegała na pomaganiu w nauce uczniom, mającym trudności w opanowaniu  materiału z języka angielskiego.
 2. Akcja „Marzycielska Poczta”, polegała  na pisaniu listów drogą tradycyjną  do dzieci ciężko chorych i niepełnosprawnych. W akcji udział wzięli uczniowie klas VI, VII i VIII.
 3. Akcja „Pobaw się ze mną” – odbyły się wspólne zabawy wolontariuszy  z dziećmi z oddziału przedszkolnego.
 4. Akcja „Podziel się kanapką z kolegą/koleżanką” – kanapki przygotowali wolontariusze z klasy V.
 5. Akcja „Wigilia dla Zwierzaka” – zebrano 220 kilogramów karmy dla zwierząt ze schroniska.
 6. Akcja „I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem” – wykonano 2 paczki świąteczne dla rodzin mających trudną sytuację materialną.
 7. Akcja „wigilijna Gwiazdka” -  zebrano 8 pudeł darów dla dzieci z Domu Małego Dziecka w Piotrkowie Trybunalskim
 8. Akcja „Buda dla psa” -  Antoś i Paweł Banaszczykowie wykonali budę do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt.
 9. Ogólnopolska akcja „Szlachetna Paczka” – zakupiono pralkę i przygotowano 8 pudeł darów dla wybranej rodziny – Pani Janiny. W celu  zakupu pralki wolontariusze zebrali do puszki pieniądze w kwocie 664 zł.

 Ponadto wolontariuszki z klasy VII przygotowały dla dzieci z oddziału przedszkolnego teatrzyk kukiełkowy pt. „Dary czterech wróżek”. Wolontariuszki z klasy VI przeprowadziły w klasach I-III zajęcia z wolontariatu pt. „Czy warto pomagać?”, zaś uczniowie klasy IV zaprezentowali społeczności szkolnej przedstawienie pt. „Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe”.

W sobotę 08 grudnia przekazano do magazynu, który mieścił się w budynku Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Piotrkowie Trybunalskim Szlachetną Paczkę dla Pani Janiny, wykonaną wspólnie przez uczniów, rodziców i nauczycieli.

W dniu 14 grudnia zaś przekazano zebrane dary do Domu Małego Dziecka oraz karmę i budę dla zwierząt do schroniska w Piotrkowie Trybunalskim.

 

Przeczytano: 266 razy. Wydrukuj|Do góry