WITAMY NA STRONIE NASZEJ SZKOŁY :) ::Życzymy wszystkim wspaniałych WAKACJI!!! Do zobaczenia za dwa miesiące.

Aktualności

18 grudnia 2018 17:04 | Aktualności

Wigilia Bożego Narodzenia w szkole

Jest taki dzień, w którym czujemy szczególną więź i nawet w szkole czujemy się jak jedna rodzina. Ten szczególny dzień wypada 24 grudnia, ale w szkolnym kalendarzu nie ma wtedy zajęć, dlatego zawsze przeżywamy go nieco wcześniej, dzięki czemu możemy lepiej wczuć się w tajemnicę przyjścia Boga-Człowieka na świat.  

Tradycją naszej szkoły stało się przygotowywanie dla całej społeczności szkolnej wieczerzy wigilijnej. Jest ono zawsze doskonałą okazją do wspólnego śpiewania kolęd oraz złożenia życzeń świąteczno-noworocznych.

Tegoroczne spotkanie, które odbyło się 17 grudnia, rozpoczęły przewodniczące SU Szkoły Podstawowej i Gimnazjum, witając przybyłych gości oraz zapraszając do obejrzenia pantomimicznej inscenizacji bożonarodzeniowej.

Uczniowie Szkoły Podstawowej, pod opieką p. M. Gosławskiej, przedstawili historię zbawienia, począwszy od Raju i nieposłuszeństwa pierwszych rodziców, przez Zwiastowanie i bezgraniczne zaufanie Maryi Bogu, Boże Narodzenie w stajence, do zaproszenia każdego z nas ponownie do utraconego Edenu.  Symboliczna dekoracja, a wśród niej wysoko zawieszone wielkie „oko Opatrzności Boga”, które  czuwa nad wszystkim, co dzieje się na scenie, dodatkowo wzmacniała przekaz emocjonalny przedstawienia, a piękna i profesjonalnie dobrana muzyka nadała całości jeszcze większego, niepowtarzalnego wyrazu. 

Po obejrzeniu inscenizacji głos zabrały: p. dyr. M.Kozłowska oraz p. dyr. K.Sporysiak, które złożyły wszystkim świąteczno-noworoczne życzenia i zaprosiły do wzajemnego łamania się opłatkiem.

Zwieńczeniem naszego spotkania był poczęstunek przygotowany przez poszczególne klasy, na którym nie zabrakło tradycyjnych potraw wigilijnych oraz  wspólne kolędowanie.

Przeczytano: 256 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: