WITAMY NA STRONIE NASZEJ SZKOŁY :) ::Życzymy wszystkim wspaniałych WAKACJI!!! Do zobaczenia za dwa miesiące.

Aktualności

03 grudnia 2018 21:17 | Aktualności

Wielki sukces w ogólnopolskim projekcie "Tradycyjny sad".
Szkoła Podstawowa im. Królowej Jadwigi 

w Wodzinie Prywatnym 

w rankingu najlepszych szkół w Polsce w ramach projektu Tradycyjny Sad

 Wielkim sukcesem zakończyły się działania  podjęte przez zespół ekologiczny Ekoiskierki, w Wodzinie Prywatnym, w skład którego weszło 8 uczniów z klasy  VI  i 2 uczennice z klasy VII pod opieką p. M.Tomaszewskiej i p. E. Błaszczyk. Uczniowie przystąpili do trzech etapów konkursowych, w których przez okres 8 miesięcy  zmagali się z różnorodnymi zadaniami. W I etapie uczniowie samodzielnie zdobywali wiedzę na temat tradycyjnych odmian jabłoni  oraz uprawy sadu metodą naturalną. Nawiązali współpracę z ekologicznymi sadownikami i wykonali plan tradycyjnego mini sadu szkolnego. Otrzymali też grant w wysokości 200,00 zł. na zakup drzewek owocowych.

Etap II polegał na przygotowaniu materiałów reklamowych i założeniu mini sadu w oparciu  o wcześniej przygotowany plan nasadzeń jabłoni oraz roślin towarzyszących.

W etapie III zaś należało  stworzyć Pomologiczną Mapę Polski zawierającą lokalizację występowania drzew starych odmian gruszy i jabłoni w różnych miejscach kraju.

Według opinii ekspertów: ekologów i pomologów, uczniowie wykazali się olbrzymią wiedzą i wielkim zaangażowaniem w podejmowanych przedsięwzięciach. Eksperci z PAN ocenili bardzo wysoko inwentaryzację występowania starych odmian drzew owocowych i uznali, że została wykonana przez uczestników projektu, bardzo profesjonalnie. Opisy owoców zawierają bardzo istotne cechy dotyczące ich wyglądu zewnętrznego, miąższu czy też przechowywania i zastosowania. Zdjęcia zostały wykonane bardzo prawidłowo jak również opis miejsca występowania drzew, rok posadzenia, rozmiary drzew są wykonane bardzo profesjonalnie. Eksperci zwrócili także uwagę na poprawność w nazewnictwie odmian oraz poprawność ich oznaczenia. Dokonując oceny pracy uczniów, eksperci zaklasyfikowali zespół do grona laureatów projektu Tradycyjny Sad we wszystkich etapach konkursu. Etap I – 1 miejsce, etap II – 5 miejsce i etap III – 8 miejsce w Polsce.

Za swoją pracę i zaangażowanie uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez organizatora projektu Fundację - BOŚ.

Przeczytano: 238 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: