WITAMY NA STRONIE NASZEJ SZKOŁY :)

Aktualności

22 października 2018 16:50 | Aktualności

Dzień Języków Obcych

22 października już po raz kolejny obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Języków Obcych. Uroczystość tę zorganizowano z inicjatywy nauczycieli języków obcych – p. Małgorzaty Tomaszewskiej i p. Marty Krzysztofik po to, aby przypomnieć o korzyściach płynących z nauki  języków obcych. Organizacja Dnia Języków Obcych łączy elementy nauki i zabawy oraz stanowi niezwykłą motywację do działania zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli. W tym szczególnym dniu chcieliśmy rozbudzić w uczniach zainteresowanie nauką języków obcych, wyłonić uczniów uzdolnionych językowo oraz propagować naukę języków obcych w środowisku.
Na początku naszej uroczystości prowadzące Aleksandra Banaszczyk oraz Natalia Grochala powitały całą społeczność szkolną w różnych językach. Następnie uczniowie klasy VI przedstawili scenkę pt. „Podróż za granicę” w językach polskim i angielskim. Wykazali się przy tym niezwykłym poczuciem humoru oraz umiejętnością wypowiadania się w języku angielskim. Przez cały czas trwania uroczystości prowadzące zachęcały całą społeczność szkolną do wspólnej zabawy podczas śpiewania kanonu „Brother John” i „Bruder Jakob”. Następnie uczniowie klasy VI pokazali scenkę pt. „W parku” w języku polsko – angielskim, podczas której uświadomili widzom, iż znajomość języków obcych może być niezwykle ważna w nawiązywaniu nowych znajomości.

W następnej części naszego spotkania nadszedł czas na program muzyczny „Mam Talent”. W tym roku szkolnym do udziału w programie zgłosiło się 10 uczestników w różnych grupach wiekowych. Ich występy cieszyły się wielkim uznaniem publiczności oraz zostały nagrodzone gromkimi brawami.

Po krótkiej przerwie uczniowie Ola Banaszczyk, Natalia Grochala i Szymon Pierzchała zaprosili wszystkich do obejrzenia scenki w języku polsko-rosyjskim. Dzięki tej scence wszyscy mogli dowiedzieć się czegoś więcej o naszych wschodnich sąsiadach, zarówno w sferze kulturowej, obyczajowej, jak i językowej.

Ale nie tylko starsi uczniowie naszej szkoły znają języki obce. Mogliśmy się o tym przekonać oglądając teatrzyk w języku angielskim pt. „Four seasons”, przygotowany przez uczniów klasy II. Nasi młodsi koledzy śpiewali piosenki, prowadzili ze sobą krótkie dialogi, a cały występ wzbogacony był o piękne stroje, odpowiednie do tematyki teatrzyku.

Na koniec, nasze prowadzące zaprezentowały swoje umiejętności z języka niemieckiego opowiadając anegdotę o „Hottentottenstottertrottelmutterbeutelrattenlattengitterkofferattentäter”. Dziewczyny wyśmienicie poradziły sobie z wypowiedzeniem tego słowa, pokazując tym samym, że język niemiecki nie jest im straszny.

Kluczowym elementem Dnia Języków Obcych była prezentacja potraw w formie multimedialnej z wylosowanych przez uczniów krajów oraz degustacja przygotowanych przez nich potraw. Stoiska z flagami, symbolami, ulotkami, muzyką i potrawami zdobiły przez cały dzień nasz korytarz szkolny. Uczniowie wraz z wychowawcami wykazali się wielkim zaangażowaniem w ich przygotowanie. Widać było, że kuchnia europejska nie jest im obca, a przygotowanie europejskich potraw nie jest zbyt skomplikowanym zadaniem.

Na koniec naszego spotkania odbyły się konkursy wiedzy i umiejętności językowych. Uczniowie rozszyfrowywali kody QR z wykorzystaniem telefonów komórkowych oraz wykonywali zadania językowe z języka angielskiego i niemieckiego, w formie wykreślanek, dobierania par, wyszukiwania przysłów w różnych językach oraz gier dydaktycznych przy użyciu tablicy multimedialnej. Po konkursach przyszedł czas na pożegnanie społeczności szkolnej w różnych  językach przez prowadzące.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w organizację Dnia Języków Obcych 2018.

M.Tomaszewska

M.Krzysztofik

Przeczytano: 383 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia:

Filmy: