WITAMY NA STRONIE NASZEJ SZKOŁY :) ::WAKACJE!!! WAKACJE!!! WAKACJE!!!

Aktualności

28 maja 2018 21:07 | Aktualności

ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY 2018
14 lat minęło...

 

W piątek 25 maja 2018 roku uroczystym apelem uczciliśmy Święto Patronów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Wodzinie Prywatnym – Świętej Królowej Jadwigi i Kardynała Stefana Wyszyńskiego. 26 maja przypadła 14 rocznica nadania imion Szkole Podstawowej i Gimnazjum. Patronat tak wyjątkowych osób, to wyzwanie dla nas uczniów i dla naszych nauczycieli.

Królowa Jadwiga – nasza Patronka -  „Ubogim, wdowom, przybyszom, pielgrzymom – czytamy u Długosza – i wszelkim ludziom nieszczęśliwym i potrzebującym okazywała wspaniałomyślność, wielką rozrzutność, hojność. Nie można w niej było dostrzec śladu lekkomyślności, śladu gniewu i pychy, śladu zawiści.” Zapisała się w dziejach jako wybitna władczyni i osoba świętobliwa.

Prymas Tysiąclecia to postać wyjątkowa w historii Polski. Jest on dla nas, młodych ludzi, wzorem godnym podziwu i naśladowania. Niejeden raz wskazał, że najważniejsze w życiu człowieka są takie wartości jak: wiara, nadzieja i miłość. Jako jeden z nielicznych, wzniósł się ponad wszelkie różnice światopoglądowe i polityczne, mając na uwadze przede wszystkim dobro Ojczyzny i narodu.


14 lat temu obraliśmy sobie za patronów ludzi, którzy wciąż pozostają niedościgłym ideałem. Wpatrujmy się więc często w te pełne świętości i mądrości postacie, z nich czerpmy siły i wzór do naszej nauki i pracy!

Przeczytano: 68 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: