WITAMY NA STRONIE NASZEJ SZKOŁY :) ::WAKACJE!!! WAKACJE!!! WAKACJE!!!

Aktualności

25 kwietnia 2018 15:00 | Aktualności

Wycieczka do Planetarium

Nie ma to jak prawdziwa chęć przygody! Dzięki niej w dniu 24.04.2018r. uczniowie klas IV – VII  wraz z opiekunami p. Ewą Błaszczyk, p. Małgorzatą Tomaszewską, p. Izabelą Gacką – Grabowiecką, wybrali się na wycieczkę do Łodzi, gdzie odwiedzili Centrum Nauki  i Techniki oraz Planetarium w EC1.

Swoją przygodę rozpoczęli w EC1 Centrum Nauki i Techniki, gdzie miła pani przewodnik pokazała uczestnikom wycieczki secesyjną Halę Maszyn w EC1 Wschód i nowoczesne przestrzenie budynku N, zbudowanego na śladzie dawnej kotłowni. Zobaczyli oni również Sterownię, Kotłownię i Maszynownię EC1 Zachód. Następnie uczniowie poszerzyli swoją wiedzę z zakresu przedmiotów przyrodniczych oraz języka angielskiego. Każdy z uczestników mógł zobaczyć pod mikroskopem jak wyglądają kryształy piasku z różnych stron świata, a także przyjrzeć się budowie szerszenia. Uczniowie mieli okazję zobaczyć jak powstają wyładowania atmosferyczne, a to wszystko dzięki wykonywanym doświadczeniom z maszyną elektrostatyczną. Obserwowali i przeliczali odległości między planetami, poznali budowę atomu. Każdy z uczestników, mógł wziąć udział w grze zorganizowanej przez pracowników Centrum Nauki i Techniki z okazji Dnia Ziemi. Na zwycięzców czekały nagrody.

Kolejnym przystankiem wycieczki było EC1 Planetarium. Tutaj nasi uczniowie mieli przyjemność oglądać film 3D pt.: „Dobór Naturalny”. Była to opowieść o historii teorii ewolucji organizmów żywych. Film przeniósł wszystkich w czasie do XIX-wiecznej Anglii.  Tam poznali Karola Darwina – przyrodnika i twórcę teorii ewolucji. Wraz z nim, na żaglowcu HMS Beagle, wyruszyli w podróż ku wybrzeżom Ameryki Południowej. Był to rejs, który zaowocował powstaniem wiekopomnego dzieła Darwina – „O powstawaniu gatunków”. Podczas wyprawy razem z  Darwinem dzieci odkryły niezwykłe gatunki zwierząt i skamieniałości dawnych organizmów. Poznały siłę przyrody – trzęsienia ziemi, głębiny oceanu, procesy geologiczne kształtujące historię Ziemi. Dopełnieniem dla wspaniałych, trójwymiarowych obrazów była doskonale dobrana muzyka i  dźwięk. I tak zakończyła się, pełna inspirujących wrażeń przygoda. Uczniowie pełni emocji, z planami powtórnego odwiedzenia w/w miejsc, wrócili do domu.

Przeczytano: 73 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: