WITAMY NA STRONIE NASZEJ SZKOŁY :) ::Pedagog szkolny oferuje swoją pomoc uczniom i Rodzicom- więcej informacji w zakładce "ZDALNA POMOC PSYCHOLOGICZNO - PEDAGOGICZNA"::Uwaga! Od 15.02.2021r. rozpoczyna się rekrutacja do oddziału przedszkolnego. Szczegółowe informacje w zakładce: Rekrutacja.

Zdalna pomoc psychologiczno-pedagogiczna

 

ped


Drodzy Uczniowie! Szanowni Rodzice!

W tym miejscu znajdziecie przydatne informacje pomocne w zrozumieniu różnych problemów związanych z aktualną sytuacją oraz materiały, które można wykorzystać w trakcie zdalnej edukacji.

W tym trudnym dla nas wszystkich czasie pragnę zapewnić o swojej gotowości do wsparcia. Jeśli ktoś z Was ma taką potrzebę, to zachęcam do kontaktu. Pomoc w postaci konsultacji, poradnictwa i ewentualnych interwencji psychologiczno-pedagogicznych kieruję do Rodziców oraz naszych Uczniów.

Jestem do Waszej dyspozycji

poniedziałek godz. 13.00 – 14.00

wtorek godz. 8.00 –8.45

                                   tel 724 -128-230

                                   poczta iwonarytych@interia.eu

 


BĄDŹ Z INNEJ BAJKI

O kampanii.
Celem kampanii jest uświadomienie rodzicom i opiekunom, że zagrożenia, z którymi ich dzieci mogą się zetknąć w wirtualnym świecie, są równie prawdziwe jak te pojawiające się w świecie realnym. Internet jest kopalnią wiedzy i rozrywki, jednocześnie nie można zapominać, że jest też źródłem niebezpieczeństw, przed którymi rodzic powinien chronić swoje dziecko.
W ramach kampanii powstały materiały, które są świetnym wstępem do rozmowy z dzieckiem o cyberzagrożeniach - można dowiedzieć się z nich, co trudnego może nas spotkać w sieci i jak sobie z tym wspólnie poradzić. 

Atrakcyjna forma współczesnych animacji opartych na znanych baśniach sprawi, że kampania zainteresuje wszystkie pokolenia odbiorców. Bajki uzupełnione są o dodatkowe materiały: podcast, w którym eksperci dzielą się sposobami radzenia sobie z internetowymi zagrożeniami oraz broszurę z gotowymi do zastosowania poradami, którą można wydrukować i powiesić w domu.

Kampania jest realizowana przez Ministerstwo Cyfryzacji i Państwowy Instytut Badawczy NASK we współpracy ze Stowarzyszeniem Góry Kultury - zwycięzcą konkursu pt. „(Nie)Bezpieczni w sieci – konkurs dla NGO na najlepszą kampanię edukacyjną”.

Materiały dla Rodziców:
https://www.gov.pl/web/badz-z-innej-bajki/patostreamy


Materiały dla Uczniów:
https://www.gov.pl/web/badz-z-innej-bajki/dla-dzieci2


Tekst oraz materiały pochodzą ze strony:
https://www.gov.pl/web/badz-z-innej-bajki


O kampanii - Bądź z innej bajki - Portal Gov.plJAK DBAĆ O ZDROWIE FIZYCZNE I PSYCHICZNE PODCZAS PANDEMII COVID-19?


https://www.canva.com/design/DAEODix8IFE/-u29xQt6RFjQZEDeP8-_cg/view?presentation#1ZDROWO I SPORTOWO

W roku szkolnym 2020/2021 uczniowie klas I-III oraz wychowankowie grup przedszkolnych uczestniczą w Ogólnopolskiej Akcji „ZDROWO I SPORTOWO”.

Zachęcam do zapoznania się z bieżącymi materiałami na stronie internetowej  akcji:

https://zdrowoisportowo.edu.pl/

 

Kids&Sport specjalnie dla uczestników Akcji „ZDROWO I SPORTOWO” przygotował PLAKATY zachęcające uczniów do aktywności fizycznej podczas edukacji zdalnej.

zs        zzĆwiczenia na dobrą pamięć i uwagę - karta z ćwiczeniami interaktywnymi DLA CHĘTNYCH

  https://view.genial.ly/5ed521cb25e6140d834b56e5/interactive-image-cwiczenia-na-dobra-pamiec-i-uwage

 


tr

 

Bajka COVID-19 dla młodszych dzieci, pomocna w zrozumieniu obecnej sytuacji

https://www.youtube.com/watch?v=H0mx90NbvuM


ped


Jak skutecznie uczyć się ON-LINE?

Drodzy Uczniowie obecny czas wymaga od Was szczególnej mobilizacji, współpracy oraz planowania. Oto kilka cennych wskazówek:


abc

 

 

Zalecenia do pracy z dzieckiem w domu w wieku szkolnym

https://jim.org/zalecenia-do-pracy-z-dzieckiem-w-domu-w-wieku-szkolnym-instruktaz-dla-rodzica-lub-opiekuna-osoby-z-autyzmem/

 

mn

Propozycje gier i zabaw edukacyjnych dla uczniów w różnym wieku

http://pisupisu.pl/

https://www.dyktanda.net/

http://www.superbelfrzy.edu.pl/category/gry-edukacyjne/ortograficzne/

https://www.matzoo.pl/

https://www.gry-matematyczne.pl/gry.html


bb

 

 


Netykieta – czyli zasady dobrego zachowania w Internecie

Drodzy Uczniowie w trakcie nauczania zdalnego dużo korzystacie z Internetu, piszecie maile do nauczycieli, do kolegów. Pamiętajcie o doborze odpowiedniego języka i zasadach dobrego zachowania w Internecie.

Oto podpowiedź:


 ne